kepuce Nike Air Zoom Vapor Pro Blu
kepuce Nike Air Zoom Vapor Pro Ngjyre Blu
  • Vetëm online
kepuce Nike Air Zoom Vapor Pro Blu
kepuce Nike Air Zoom Vapor Pro Ngjyre Blu

KEPUCE NIKE AIR ZOOM VAPOR PRO PER TE GJITHA SIPERFAQET

Artikujt e fundit në gjendje
14 560 Lekë

KEPUCE NIKE AIR ZOOM VAPOR PRO PER TE GJITHA SIPERFAQET, ngjyre blu.

E frymëzuar drejtpërdrejt nga këpucët Nike Vapor X , kjo këpucë NikeCourt Air Zoom Vapor ruan më të mirën e paraardhësit të saj duke fituar lehtësi dhe mbështetje. Dizajni ka qenë gjithashtu i efektshëm me një pjesë të sipërme të zezë dhe blu dhe me veshje rozë dhe mbushje që shkon përgjatë shputës. 

Marka
  • Nike
Zgjidh numrin

 

Pamja në terren:

Këpucët Nike Zoom Vapor Pro All Court janë ndërtuar mbi tre shtylla: një pjesë e sipërme e rehatshme dhe mbështetëse, një shollë e mesme dinamike dhe e qëndrueshme dhe një thembra e jashtme e qëndrueshme me tërheqje të madhe.

Aspekti i parë vihet në praktikë falë një sipërme rrjetë që garanton lehtësi dhe frymëmarrje, por edhe falë teknologjisë Dynamic Fit që përshtat në mënyrë perfekte këpucën me këmbën pasi lidhësit të jenë shtrënguar.

Pjesa e ndërmjetme përmban zbutës Zoom Air për rehati maksimale në lojë dhe kthim më të mirë të energjisë me çdo lëvizje.

Shulla e jashtme ofron tërheqje të shkëlqyer falë modelit të saj specifik të tenisit, ndërsa goma e përdorur është shpërndarë në mënyrë perfekte për të mbrojtur zonat më të ndjeshme nga konsumimi.

Aspekti teknik:

- Pjesa e sipërme në rrjetë për të garantuar lehtësi dhe frymëmarrje, por edhe për të marrë një këpucë më pak të ngurtë

- Dynamic Fit: grepa midis bazës së këpucës dhe lidhësve për të siguruar mbështetje të shkëlqyer anësore.

- Sholla e mesit Phylon me njësinë Nike Zoom Air: ofron mburrje afër tokës dhe rehati ekstreme.

- Këmbë e mesme për qëndrueshmëri të shtuar

- Lidhëse asimetrike

- Mbrojtje anësore TPU me gjatësi të plotë për mbështetje të shtuar dhe mbrojtje ndaj konsumit

-  XDR i shtuar në pjesën e jashtme në thembër dhe në pjesën e përparme për të përmirësuar tërheqjen dhe qëndrueshmërinë.

- Goma e eliminuar në zonat më pak të ndjeshme ndaj konsumit të shputës për të rritur lehtësinë dhe për të lejuar veshje më uniforme.

TIPARET TEKNIKE

Pesha 332 g (madhësia e këpucëve 42)

Ngjyrë blu-verdhë-bardhë

Sipërfaqet TË GJITHA SIPËRFAQET

Referenca CZ0220-400

Taban pa shënjim Mos

CZ0220-400
No reviews
Product added to wishlist
Product added to compare.