Head

Je duke parë 1 - 4 nga 4 artikull(j)

Raketa tenisi Head. 

Zbuloni raketat tona të  tenisit Head që u mundësojnë të gjithë lojtarëve të gjejnë modelin që u përshtatet më së miri. Marka austriake  bazohet në përvojën e fituar në sporte të ndryshme si skijimi dhe me ndihmën e  lojtarëve profesionistë  si Novak Djokovic , Alexander Zverev , Marin Cilic , Gilles Simon , Richard Gasquet , Andy Murray , Tomas Berdych , Maria Sharapova ose Sloane Stephens . 

RAKETET PËR DEBUTIN, AVANCIMIN DHE KONKURRENCËN TUAJ

Head  ka krijuar  pesë vargje kryesore  që do t'u përshtaten të gjithë lojtarëve. Modelet  Extreme synojnë lojtarët që kërkojnë  fuqi  dhe  rrotullim  që duan të shtëna shpërthyese,  gama Instinct ofron  korniza të fuqishme  për të kapërcyer lehtësisht kundërshtarët tuaj, raketat Speed ​​janë të  gjithanshme  dhe ofrojnë shpejtësi dhe kontroll, kornizat Radical  janë të përshtatshme për lojtarët që pëlqen të diktojë lojën falë një loje precize dhe  familja Prestige ofron  kontroll absolut  për lojtarët e fuqishëm.

INOVACION

Head është gjithmonë në kërkim të përmirësimit të përvojës së lojtarit me modele jo të zakonshme. Gama  MxG është pjesë e këtyre modeleve që revolucionarizojnë botën e tenisit. Falë urës së magnezit nuk do t'ju duhet të zgjidhni midis  fuqisë dhe kontrollit  dhe do të keni rehati  të jashtëzakonshme në lojë. Raketat Adaptive ofrojnë gjithashtu diçka të re: falë paketës së tyre të  personalizimit , këto raketa  do të jenë lehtësisht të modifikueshme dhe ju do të jeni në gjendje t'i bëni ato unike. 

TEKNOLOGJI PA KUFIZI DHE PËRMIRËSIM

Head ka disa vite që punon për kontributin e grafenit në raketat e tenisit. Për këtë arsye, vit pas viti, teknologjitë  evoluojnë nga  Graphene  në  Graphene XT  dhe më pas  Graphene Touch . Këto teknologji të ndryshme kanë objektivat e tyre si një kontribut më i madh në fuqi dhe rehati . Për sot, kombinoni më të mirën e secilit dhe propozoni një teknologji Graphene 360 ​​e  cila do të sjellë ndjesi të shkëlqyera në gjuajtje dhe një rishpërndarje më të mirë të energjisë së topit.

Raketa tenisi në Tiranë te markes head. 

Product added to wishlist
Product added to compare.