Babolat

Je duke parë 1 - 8 nga 8 artikull(j)

Raketa tenisi Babolat

Ju do të gjeni në Smash Albania përzgjedhjen tonë të raketave tenisi Babolat për lojtarë profesionistë, të mesëm ose fillestarë. Marka Babolat furnizon lojtarët më të mëdhenj profesionistë në  qarqet ATP dhe WTA, por edhe të gjithë lojtarët që kërkojnë raketa me performancë të lartë. Gamat e ndryshme të markës kanë mundur të bindin  kampione si Rafael Nadal, Jo-Wilfried Tsonga, Dominic Thiem, Fabio Fognini, Benoît Paire për meshkuj dhe  Garbine Muguruza, Karolina Pliskova, Caroline Wozniacki, Alizé Cornet e Johanna Konta për femra.

RAKETAT E TENISIT PËR TË GJITHË LOJTARËT

Babolat  ofron gamë të ndryshme raketash performante, por edhe raketa për lojtarë të fillestar dhe për këtë arsye kjo markë synon një publik të larmishëm: lojtari fillestar do të gjejë një model që i përshtatet atij po aq sa lojtari profesionist. 

Me gamen Pure Aero që jep fuqi dhe rrotullim, Pure Drive  që sjell fuqi dhe stabilitet dhe Pure Strike që ofron kontroll dhe shpejtësi, lojtarët me siguri do të gjejnë modelin e duhur për ta. Lojtarët fillestar do të jenë të kënaqur falë modeleve të ndryshme.

KRIJIMET QË NDJEJNË KOHËT E FORTA TË SEZONIT

Babolat  ofron çdo vit krijime të veçanta të maskotave të saj me ngjyra të përdorura në Grand Slams  Evropian ,  Roland Garros dhe  Wimbledon . Këto modele të disponueshme në edicion të kufizuar do të kënaqin lojtarët e të gjitha niveleve për të përshtatur raketën e tyre me turnet e momentit.

Falë sukseseve të tij të shumta në  Roland-Garros , Rafael Nadal  pati gjithashtu nderin të krijonte një raketë që kujton bëmat e tij si  Decima , Undecima …

TEKNOLOGJI QË OPTIMIZOJNË PERFORMANCËN TUAJ

Babolat , me ekipin e saj R&D dhe partnerët e saj me grupe të tjera industriale si  Chomarat ose  SMAC , propozon vazhdimisht risi teknologjike  në raketat e saj për t'ju dhënë performancën më të mirë.

Ju do të gjeni për shembull  Cortex Pure Feel  i cili do të zvogëlojë dridhjet në kornizën e raketës për t'ju ofruar më shumë rehati , por edhe  FSI Spin i  cili do të modifikojë formën e nyjeve për të optimizuar lëvizjen e vargjeve për efekte më të mira  dhe gjithashtu  Kornizë Hybrid .  i cili kombinon avantazhet e një profili katror me ato të një profili eliptik për fuqinë nën kontroll

Product added to wishlist
Product added to compare.