RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE VS
RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE VS
RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE VS
  • -20%
RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE VS
RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE VS
RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE VS

RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE VS

Artikujt e fundit në gjendje
25 182 Lekë 31 478 Lekë -20%

Me këtë  raketë padel Babolat Pure Drive VS , marka franceze ka krijuar një model të ri që do të tërheqë lojtarët që kërkojnë një kornizë të fuqishme, por me një kordon më të vogël për të përmirësuar kontrollin . Kozmetika është gjithashtu e ndryshme nga disqet e tjera Pure Drives  me një shasi të gjitha metalike gri dhe blu.

GRIP SIZE
Marka
  • Babolat
Pesha
  • 300/340 gr
Ngjyra
  • E zezë
Head size
  • 98

 

Përfitimet e Lojtarit: Kontrolli - Fuqia - Stabiliteti

Kjo  raketë  Babolat Pure Drive VS  është një revolucion i vërtetë në botën e tenisit! Kjo raketë u krijua për të pasur një hapësirë ​​1g për të ofruar një ndjesi identike ndërsa kaloni nga njëra në tjetrën. Dallimi tjetër kryesor me një Pure Drive klasik është madhësia e kokës së këtij modeli VS: Koka 630 cm është më e vogël për të siguruar më shumë kontroll në çdo goditje. Pesha e kësaj rakete është  300 g me një balancë 32 cm  për t'ju ofruar më shumë stabilitet në të gjitha goditjet tuaja. Modeli i vargut  16x19 do  të optimizojë fuqinë e sjellë në këtë kornizë duke ju lejuar t'i jepni shumë rrotullim topit.   

Lloji i lojtarit: 

- Lojtar ekspert, këmbëngulës dhe i fuqishëm, në kërkim të saktësisë.

Teknologjitë:

- Cortex Pure Feel : Babolat dhe SMAC (kompania franceze e hapësirës ajrore) kanë zhvilluar një material të ri, SMACWRAP , i përdorur në industrinë e hapësirës ajrore për të reduktuar dridhjet. Ky material është i integruar në grafit në kornizën e raketës për të reduktuar dridhjet në goditje.

- Fuqia FSI : Modeli i ri i vargut në formë diamanti që ju lejon të zgjeroni zonën ideale të goditjes (pika e ëmbël) për të fituar me fuqi dhe për të goditur lehtësisht topin. 

- Teknologjia GT : Fibrat e karbonit me densitet të lartë i japin kësaj rakete rezistencë optimale për më shumë fuqi dhe më shumë kontroll. 

- Rreze eliptike : Korniza eliptike në zemër të raketës optimizon rezistencën ndaj bërthamës së raketës dhe përmirëson rezistencën e rrotullimit për më shumë stabilitet të goditjes dhe më shumë kontroll dhe fuqi. 

.

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE

Peshë e pandërprerë 300 gr

teknologjive Cortex Pure Feel, FSI Power, GT Technology, Eliptic Beam

Përbërja Grafit

Pllakë me fije 630 cm²

Gjatësia 68.5 cm

Ngurtësia 70 RA

Bilanci i pandërprerë 32 cm

Seksioni i kornizës 21-23-21 mm

Modeli i vargut 16x19

Mbërthimet SyntecPro

Referenca 101426

LOJTARËT QË PËRDORIN KËTË PRODUKT

101426
No reviews
Product added to wishlist
Product added to compare.