RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE TEAM (285 GR)
RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE TEAM (285 GR)
RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE TEAM (285 GR)
RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE TEAM (285 GR)
RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE TEAM (285 GR)
RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE TEAM (285 GR)
RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE TEAM (285 GR)
RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE TEAM (285 GR)
RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE TEAM (285 GR)
RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE TEAM (285 GR)
RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE TEAM (285 GR)
RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE TEAM (285 GR)

RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE TEAM (285 GR)

26 814 Lekë

Gama e Babolat Pure Drive e përdorur nga Lucas Pouille, Fabio Fognini, Garbine Muguruza dhe Sofia Kenin është rinovuar me një dizajn më të mrekullueshëm dhe modern. Në të vërtetë, këto raketa luajnë me simetrinë dhe nuancat e blusë falë përdorimit të një blu mat dhe blusë metalike. Fuqia e ofruar nga këto disqe të pastërta do të jetë gjithmonë e jashtëzakonshme, ndërkohë që eksploziviteti dhe komoditeti i tyre janë përmirësuar edhe një herë në këtë version.

GRIP SIZE
Marka
 • Babolat
 

Përfitimet për lojtarin: Fuqia - Manovrimi

Ekipi Pure Drive do të jetë i përsosur për lojtarët që kërkojnë fuqi dhe manovrim. Ky model me një peshë prej 285g i kombinuar me një balancë 32cm do të ofrojë fuqi dhe manovrim për të gjithë lojtarët që nuk duan të luajnë me një raketë 300g. Shumë e ngurtë (72 Ra), kjo raketë do të deformohet vetëm pak në goditje, por do të jetë në gjendje të japë energji maksimale për gjuajtje gjithnjë e më shkatërruese. Rezultati? Një raketë e fuqishme që do t'ju lejojë të gjeneroni goditje të rënda për të mposhtur lehtësisht kundërshtarët tuaj.

Madhësia e kokës 645 cm² është shumë e gjithanshme dhe do t'ju ofrojë një ekuilibër të shkëlqyer të fuqisë dhe kontrollit.

Modeli i vargut 16x19 me teknologjinë FSI është më i ngushtë për të rritur reagimin e vargut në goditjen e topit, por gjithashtu do të sigurojë fuqi shtesë dhe potencial centrifugimi.

Lloji i lojtarit:

- Lojtar i ndërmjetëm që kërkon manovrim dhe që pëlqen të diktojë lojën.

Teknologjitë:

- Sistemi HTR: Ngurtësi më e madhe rrotulluese e raketës për të fituar rikthimin e energjisë dhe për të arritur goditje më shpërthyese.

- SWX Pure Feel: Babolat vazhdon partneritetin e saj me SMAC (kompani franceze aeronautike) me qëllim që të ofrojë më shumë rehati dhe ndjesi më të mira loje falë materialit SMACWRAP të integruar në zemrën e raketës që do të shpërndajë dridhjet.

- Fuqia FSI: Modeli i ri i vargut i kombinuar me nyjet në formë diamanti rrit pikën e ëmbël për më shumë fuqi dhe përqendrim më të lehtë të topit.

- Korniza eliptike: Korniza në formë eliptike në zemër të raketës optimizon rezistencën përdredhëse për më shumë stabilitet, goditje më të kontrolluara dhe të fuqishme.

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE:

Pesha e palidhur 10,1 oz / 285 g

Teknologji Sistemi HTR/SWX Pure Feel/FSI Fuqia/Korniza eliptike

Përbërja grafit

Madhësia e kokës 99,98 in² / 645 cm²

Gjatësia 26,97 in / 68,5 cm

Ngurtësia 72 RA

Bilanci i palidhur 12,6 in / 32 cm

Modeli i vargut 16x19

Grip Syntec Pro

Referenca 101441

101441
No reviews
Product added to wishlist
Product added to compare.