RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE UNS. NC
RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE UNS. NC
RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE UNS. NC
RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE UNS. NC
RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE UNS. NC
RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE UNS. NC

RAKETE TENISI BABOLAT PURE DRIVE UNS. NC

29 146 Lekë

Gama e Babolat Pure Drive e interpretuar nga Lucas Pouille, Fabio Fognini, Garbine Muguruza ose Sofia Kenin është rinovuar me një dizajn më sugjestionues dhe modern. Në të vërtetë, këto raketa luajnë me simetrinë dhe nuancat e blusë falë përdorimit të një blu mat dhe blusë metalike. Fuqia e ofruar nga këto disqe të pastërta do të jetë gjithmonë e jashtëzakonshme, ndërkohë që shfaqja dhe komoditeti i tyre përmirësohen sërish në këtë version.

GRIP SIZE
Marka
  • Babolat
Pesha
  • 300/340 gr
Ngjyra
  • E zezë
Head size
  • 98
 

Përfitimet për lojtarin: Fuqia - Stabilitet - Komoditet

Raketa Babolat Pure Drive 300g është modeli më i njohur i linjës falë karakteristikave të saj perfekte për të gjitha llojet e lojtarëve. Një raketë shumë e gjithanshme dhe e manovrueshme 300 g, kjo raketë 300 g është veçanërisht e qëndrueshme në goditje falë balancës së saj prej 32 cm.

Relativisht e ngurtë (72 Ra), kjo raketë ka pak shtrembërim në goditje për të dhënë energji maksimale. Rezultati? Një raketë e fuqishme që do t'ju lejojë të gjeneroni goditje të rënda për të fituar çdo pikë me sukses.

Madhësia e kokës 645 inç katror është shumë e gjithanshme dhe siguron një ekuilibër të shkëlqyer të fuqisë dhe kontrollit.

Modeli i vargut 16x19me teknologjinë FSI është më e ngushtë për të rritur reagimin e vargut në goditjen e topit, por gjithashtu do të sigurojë fuqi dhe rrotullim shtesë.

Lloji i lojtarit:

- Lojtarë të nivelit mesatar dhe të avancuar që kërkojnë një raketë të fuqishme për lojë sulmuese.

Teknologjitë:

- Sistemi HTR: Ngurtësi më e madhe rrotulluese e raketës për të marrë kthimin e energjisë dhe për të marrë të shtëna më shpërthyese.

- SWX Pure Feel : Babolat vazhdon partneritetin me SMAC (kompani franceze aeronautike) për të ofruar më shumë rehati dhe ndjesi më të mira të lojës falë materialit SMACWRAP të integruar në zemrën e raketës, i cili do të shpërndajë dridhjet.

- Fuqia FSI: Modeli i ri i vargut i kombinuar me nyjet në formë diamanti lejon një vend më të madh të ëmbël për më shumë fuqi dhe përqendrim më të lehtë të topit.

- Korniza eliptike:korniza në formë eliptike, e cila ndodhet në zemër të raketës, optimizon rezistencën rrotulluese për një stabilitet më të madh, një goditje më të kontrolluar dhe më të fuqishme.

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE

Peshë e pandërprerë 300 gr

teknologjive Sistemi HTR, SWX Pure Feel, Fuqia FSI, Korniza Ellipctor

Përbërja Grafit

Pllakë me fije 645 cm²

Gjatësia 68.5 cm

Bilanci i pandërprerë 32 cm

Seksioni i kornizës 23-26-23 mm

Modeli i vargut 16x19

Referenca 101435

LOJTARËT QË PËRDORIN KËTË PRODUKT

KAROLINA PLISKOVA

SOFIA KENIN

101435
No reviews
Product added to wishlist
Product added to compare.