RAKETE HEAD BOOM PRO 2022 (310 GR)
RAKETE HEAD BOOM PRO 2022 (310 GR)
RAKETE HEAD BOOM PRO 2022 (310 GR)
RAKETE HEAD BOOM PRO 2022 (310 GR)
RAKETE HEAD BOOM PRO 2022 (310 GR)
RAKETE HEAD BOOM PRO 2022 (310 GR)
RAKETE HEAD BOOM PRO 2022 (310 GR)
RAKETE HEAD BOOM PRO 2022 (310 GR)

RAKETE HEAD BOOM PRO 2022 (310 GR)

32 650 Lekë

Kapërceni kundërshtarët tuaj me eksplozivitetin e raketave Head Boom! Kjo linjë vërtetohet menjëherë nga brezi i ri, si Cori Gauff dhe Lorenzo Musetti, dhe pasqyron lojën e tyre: të fuqishme për të dominuar kundërshtarët e tyre, por ende në kontroll në çdo kohë. Raketa Head Boom Pro është më e kërkuara e linjës, por do të ofrojë ekuilibrin e përsosur midis shpejtësisë dhe saktësisë.

Marka
  • Head
Forma
  • Rrethore
Niveli i lojtarit
  • Lojtar Club
Korniza
  • Carbon
Ngjyra
  • E zezë
Head size
  • 96
 

Përfitimet për lojtarin: Shkathtësi - Stabilitet - Komoditet

Head Boom Pro është raketa e rekomanduar nga Lorenzo Musetti për lojtarët konkurrues.

Ajo përmban një madhësi koke 630 cm² që siguron kontroll për çdo shkrepje.

Pesha 310 g e kombinuar me një ekuilibër 31 cm do të sigurojë mjaft stabilitet për t'ju ndihmuar të kaloni çdo top me dëshirën për të përfunduar pikën.

Modeli i vargut 16x19 do të ndryshojë nga raketat e tjera në gamë me një densitet më të lartë të vargut në qendër të kornizës për më shumë kontroll.

Seksioni 22 mm është mjaft i hollë për të ofruar edhe më shumë kontroll, por revolucioni i vërtetë është teknologjia Morph Beam. Forma e profilit nuk është e njëjtë në bërthamën dhe kokën e raketës. Bërthama ka një formë katrore të frymëzuar nga Prestige dhe Gravity për kontroll dhe ndjesi maksimale, ndërsa koka e raketës ka formë si Instinct dhe Extreme me një formë që ofron më shumë fuqi dhe depërtim ajri. Rezultati është një raketë shumë e gjithanshme me të cilën është argëtuese të luash.

Kjo ndjenjë është përmirësuar nga teknologjia Auxetic e cila do të përmirësojë reagimet për çdo goditje.

Lloji i lojtarit:

Lojtarët që kërkojnë një raketë që ofron kontroll dhe shpejtësi të topit me një ndjesi të jashtëzakonshme.

Teknologjia:

- Auxetic: Konstruksion specifik i përdorur në zgjedhën e raketës. Fijet e karbonit janë të endura në një mënyrë të veçantë për të dhënë reagime më të mira për goditjen dhe një ndjenjë më të mirë të lojës.

- Rreze Morph: forma e profilit që ndryshon sipas zonës së raketës për të siguruar fuqi dhe kontroll.

- Modeli Uni: Hapësira midis vargjeve është përpunuar për të ofruar falje maksimale.

- Mbajtëse me fuqi: Kapëse të zmadhuara për të lejuar lëvizje më të madhe të vargut dhe për të siguruar më shumë fuqi dhe rrotullim.

- Shpimi me drejtim: Një model shpimi që siguron më shumë fuqi dhe një vend më të madh të ëmbël.

- Grafeni brenda:Grafen brenda kornizës i cili do të sigurojë stabilitet dhe do të përmirësojë transferimin e energjisë në top.

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE

Peshë e pandërprerë 310 g

teknologjitë Auxetic, Rreze Morph, Graphene Brenda, Uni Model, Grommets Power, Drilling Drejtues

Përbërja Grafit

Pllakë me fije 630 cm²

Gjatësia 68.5 cm

Bilanci i pandërprerë 31 cm

Seksioni i kornizës 22 mm

Modeli i vargut 16x19

Referenca 233502

LOJTARËT QË PËRDORIN KËTË PRODUKT

233502
No reviews
Product added to wishlist
Product added to compare.