SET 2 RAKETA TENISI BABOLAT PURE DRIVE (300GR) (PA TEL)
rakete tenisi babolat pure drive 300gr
SET 2 RAKETA TENISI BABOLAT PURE DRIVE (300GR) (PA TEL)
  • -25%
SET 2 RAKETA TENISI BABOLAT PURE DRIVE (300GR)...
rakete tenisi babolat pure drive 300gr
SET 2 RAKETA TENISI BABOLAT PURE DRIVE (300GR)...

SET 2 RAKETA TENISI BABOLAT PURE DRIVE (300GR) (PA TEL)

Artikujt e fundit në gjendje
47 221 Lekë 62 962 Lekë -25%

SET 2 RAKETA TENISI BABOLAT PURE DRIVE (300GR) (PA TEL).

Përfitimet e përdoruesit : Kontrolli - Fuqia - Stabiliteti

Kjo raketë  Babolat Pure Drive VS  është një revolucion i vërtetë në botën e tenisit! Kjo raketë u krijua për të pasur një hendek 1 g për të ofruar ndjesi identike të lojës kur kaloni nga njëra në tjetrën. Dallimi tjetër kryesor me një Pure Drive klasik është madhësia e kokës së këtij modeli VS: Koka 63.cm është më e vogël për të siguruar më shumë kontroll në çdo goditje. Pesha e kësaj rakete prej 300 g me një balancë prej 32 cm për t'ju ofruar më shumë stabilitet në të gjitha goditjet tuaja. Modeli i vargut 16x19 do të optimizojë fuqinë e sjellë në këtë kornizë duke ju lejuar t'i jepni shumë rrotullime topit.   

Raketat jane te disponueshme.

Posta mbrenda 2 diteve. 

GRIP SIZE
Marka
  • Babolat
Niveli i lojtarit
  • Ekspert

 

Përfitimet e përdoruesit : Kontrolli - Fuqia - Stabiliteti

Kjo raketë  Babolat Pure Drive VS  është një revolucion i vërtetë në botën e tenisit! Kjo raketë u krijua për të pasur një hendek 1 g për të ofruar ndjesi identike të lojës kur kaloni nga njëra në tjetrën. Dallimi tjetër kryesor me një Pure Drive klasik është madhësia e kokës së këtij modeli VS: Koka 63.cm është më e vogël për të siguruar më shumë kontroll në çdo goditje. Pesha e kësaj rakete prej 300 g me një balancë prej 32 cm për t'ju ofruar më shumë stabilitet në të gjitha goditjet tuaja. Modeli i vargut 16x19 do të optimizojë fuqinë e sjellë në këtë kornizë duke ju lejuar t'i jepni shumë rrotullime topit.   

Lloji i lojtarit: 

- Lojtar ekspert, këmbëngulës dhe i fuqishëm, në kërkim të saktësisë.

Teknologjitë:

- Cortex Pure Feel : Babolat dhe SMAC (kompania franceze e hapësirës ajrore) kanë zhvilluar një material të ri, SMACWRAP, i përdorur në industrinë e hapësirës ajrore për të reduktuar dridhjet. Ky material është i integruar me grafitin në kornizën e raketës për të reduktuar dridhjet në goditje.

- Fuqia FSI : Modeli i ri i vargut në formë diamanti që ju lejon të zgjeroni zonën ideale të goditjes (pika e ëmbël) për të fituar me fuqi dhe për të goditur me lehtësi topin. 

- Teknologjia GT : Fibrat e karbonit me densitet të lartë i japin kësaj rakete rezistencë optimale për më shumë fuqi dhe më shumë kontroll. 

- Rreze eliptike : Korniza eliptike në zemër të raketës optimizon forcën e bërthamës së raketës, duke optimizuar rezistencën e rrotullimit për më shumë stabilitet, më shumë kontroll dhe fuqi në goditje. 

Dy raketa 

Këto raketa shiten të palidhura. nëse dëshironi t'i lidhni ato, ju lutemi vendosni dy fije në karrocën tuaj dhe kontaktoni shërbimin tonë të klientit për t'i informuar ata për tensionin që dëshironi.

TIPARET TEKNIKE

Peshë e pandërprerë 300 gr

teknologjive Cortex Pure Feel, FSI Power, GT Technology, Eliptic Beam

Përbërja Grafit

Pllakë me fije 630 cm²

Gjatësia 68.5 cm

Ngurtësia 70 RA

Bilanci i paprekur 32 cm

Seksioni i kornizës 21-23-21 mm

Modeli i vargut 16x19

Mbërthimet SyntecPro

Referenca 101328

LOJTARËT QË PËRDORIN KËTË PRODUKT

101328
No reviews
Product added to wishlist
Product added to compare.