rakete tenisi dunlop srixon fx
rakete tenisi dunlop srixon fx 300gr
rakete tenisi dunlop srixon fx 500
rakete tenisi dunlop srixon fx blu
raketa tenisi dunlop srixon fx 500
  • -28%
rakete tenisi dunlop srixon fx
rakete tenisi dunlop srixon fx 300gr
rakete tenisi dunlop srixon fx 500
rakete tenisi dunlop srixon fx blu
raketa tenisi dunlop srixon fx 500

RAKETE TENISI DUNLOP SRIXON FX 500 (300 GR)

14 328 Lekë 19 900 Lekë -28%

Raketat Dunlop FX vendosin një pikë referimi të re për fuqinë dhe janë të dizajnuara për të gjitha llojet e lojtarëve nga të mesëm në të avancuar dhe të të gjitha moshave . Një model i punuar që ofron një dizajn elegant në ngjyrë blu dhe të zezë, fuqi dhe rehati të kondensuar, që garanton ndjenjën maksimale të lojës falë teknologjive inovative.

GRIP SIZE
Marka
  • Dunlop
 

Përfitimet e lojtarit: Fuqia - Rrotullimi

Raketa Dunlop FX 500 është e përkryer për lojtarët që kërkojnë një raketë që ofron fuqi dhe rrotullim duke ofruar rehati maksimale gjatë lojës.

Me një peshë prej vetëm 300 g dhe një balancë prej 32 cm, kjo raketë ofron një raport të shkëlqyer fuqi/kontroll që do t'ju lejojë të rrëzoni kundërshtarin tuaj me gjuajtje të kontrolluara.

Madhësia e kokës 645 cm2 e  bën këtë relativisht të lehtë për t'u luajtur për lojtarët e mesëm dhe të avancuar.

Modeli i vargut 16x19 optimizon lëvizjen e vargut dhe rrit fuqinë e goditjes për të tejkaluar lehtësisht kundërshtarët.

Ngurtësia e kësaj rakete është 71Ra, duke lejuar shumë pak shtrembërim në goditje dhe shumë fuqi për të dhënë.

Lloji i lojtarit:

- Lojtarë të ndërmjetëm në të avancuar që kërkojnë fuqi dhe rrotullim.

Teknologjitë:

- PowerGrid StringTech : lejon një zonë ideale të ndikimit 30% më të madh për të kufizuar kompensimin dhe për të fituar kontrollin.

- Sonic Core Infinergy: Shkumë TPU e zhvilluar nga BASF që redukton dridhjet e perceptuara dhe rrit kthimin e energjisë së topit.

- Fuqia përforcuese: Dhimbje precize e krijuar në kornizën e raketës që krijon deformim më të madh të syrit dhe zgjat lëvizjen e fijeve për më shumë fuqi dhe rehati.

-Gjeometria e kornizës së rritjes së fuqisë: koka rakete aerodinamike dhe e fuqishme dhe një bërthamë rakete e mprehtë dhe moderne që do t'ju japë më shumë fuqi dhe stabilitet.

- Rrëshirë Flex Touch:Komponim elastomeri termoplastik me performancë të lartë dhe elasticitet të lartë, i zhvilluar nga KURARAYPLASTICS CO, LTD për të reduktuar dridhjet gjatë goditjes për një ndjesi dhe prekje të përmirësuar.

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE

Peshë e pandërprerë 300 gr

teknologjive Gjeometria e kornizës së rritjes së fuqisë, brazda e rritjes së fuqisë, rrëshirë prekëse e përkulur, infinergjia bërthamore e zërit, rrjeti i energjisë

Përbërja Grafit

Pllakë me fije 645 cm²

Gjatësia 68.6 cm

Ngurtësia 71 RA

Bilanci i pandërprerë 32 cm

Seksioni i kornizës 23-26-23 mm

Modeli i vargut 16x19

Referenca 10306273

LOJTARËT QË PËRDORIN KËTË PRODUKT

10306273
No reviews
Product added to wishlist
Product added to compare.